Upiawy z pochwy o charakterze niezapalnym

Okresowemu zmniejszaniu się guzów jajowodowych odpowiada w tych przypadkach okresowe pojawianie się uplawów.

Jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, że leczenie uplawów powinno być w każdym przypadku przyczynowe, zależne od umiejscowienia schorzenia. Wykrycie anatomicznej przyczyny uplawów przesądza, wjakim kierunku ma iść terapia. Uplawy, których źródłem jest zakażenie, a które występują z powodu pęknięcia krocza, wypadnięcia pochwy i macicy, pęknięć szyjki macicy, nadżerki części pochwowej, polipów szyjki, przewlekłych zapaleń śluzówki po poronieniu lub po porodzie, nie ustąpią, jeśli nie usuniemy wywołującej je przyczyny. Należy przede wszystkim wyłączyć zakażenie rzeżączkowe, możliwość istnienia w pochwie pasożytów i upewnić się, czy upławy nie są w ogóle następstwem niechlujstwa chorej.

O wiele trudniejsze jest leczenie uplawów, których przyczyna pozostaje niewyjaśniona. W przypadkach tych konieczne jest zbadanie flory bakteryjnej i przekonanie się, jaka jest kwaśność pochwy (prawidłowa kwaśność pochwy wynosi PH4-5).

Upiawy z pochwy o charakterze niezapalnym powstają na tle zaburzeń w wydzielaniu gruczołów dokrewnych. Przede wszystkim może tu być mowa o niedomodze jajników. Zaburzenia systemu wegetatywnego oraz naczynioruchowego wskutek działania czynników zewnętrznych (przemęczenie, zle odżywienie) odgrywają w tych przypadkach równie ważną rolę. Rzecz prosta, że w razie wtargnięcia do pochwy zarazków, zapalenie pochwy rozwija się o wiele częściej wobec zmniejszonej odporności jej śluzówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *